اخبار, زعفران

نکاتی برای خرید زعفران اصل

خرید زعفران اصل

قبل‌ از خرید زعفران اصل، بهتر است که شما اطلاعاتی در رابطه با این ادویه شگفت ‌انگیز به دست بیاورید.

زعفران با عنوان گران‌ترین ادویه جهان شناخته می‌شود که خواص بسیار فوق ‌العاده‌ای دارد. این ادویه خاصیت عطر دهی، رنگ دهی، و طعم دهی بسیار شگفت ‌انگیزی دارد و به‌ عنوان یکی از گیاهان دارویی در سراسر جهان نام برده می‌شود.

زعفران کاران ایرانی نیاز داخلی و خارجی به این محصول را به ‌طور کامل فراهم کرده‌اند‌.

 

انواع زعفران کدام‌ ها می‌باشند؟

 

زعفران دارای انواع گوناگون و متنوعی می‌باشد.

انواع متفاوت این ادویه براساس قسمت کشت شده دسته ‌بندی می‌شوند.  دسته بندی های زعفران شامل زعفران سوپر نگین، سرگل، و پوشال می‌شوند. زعفران قائنات یکی از پرطرف‌دارترین و مرغوب‌ترین زعفران‌ های ایرانی می‌باشد که به دلیل مرغوبیت و ویژگی ‌های رنگ دهی یا طعم دهی بالا، طرف‌داران زیادی دارد.

اگر می‌خواهید به خرید زعفران اصل بپردازید، مطمئن باشید که زعفران قائنات گزینه بسیار مناسبی برای شما خواهد بود. 

 

بررسی خواص ادویه زعفران 

 

پیشتر برای شما گفتیم که شما با خرید زعفران اصل، علاوه ‌بر بهره‌وری از یک ادویه شگفت ‌انگیز، از یک گیاه دارویی نیز استفاده کرده‌اید. خواص زعفران شامل درمان افسردگی، ایجاد نشاط، ایجاد آرامش، تقویت سلامت قلب، درمان سرماخوردگی، کاهش اضطراب، تقویت قدرت ذهنی، جلوگیری از مبتلا شدن به سرطان، افزایش انرژی، بهبود تنگی نفس، بهبود شرایط پوستی، خوابی راحت و آسوده، بهبود اختلالات معده، بهبود گردش خون و … می‌شود.

البته به این ‌موضوع توجه داشته باشید که خواص زعفران تنها به مواردی که ما گفتیم محدود نمی‌شود، بلکه این ادویه ویژگی ‌هایی منحصر به‌ فرد بسیار گسترده‌تری دارد.

 

شما می‌توانید با خرید زعفران اصل و استفاده از آن در فواصل زمانی مشخص ‌شده، از مزایای شگفت ‌انگیز این محصول بهره ببرید.

با مصرف دائم زعفران شما می‌توانید از مبتلا شدن به انواع مختلف بیماری‌ های گوناگون جلوگیری کنید و به‌ طور کلی سیستم ایمنی بدن خود را تقویت کنید.

مصرف شربت زعفران به شما کمک می‌کند تا شادی و نشاط خود را در طول روز افزایش دهید و برای انجام فعالیت ‌های روزانه انرژی بیشتری داشته باشید. به‌ طور کلی با مصرف زعفران، رضایت کلی شما از زندگی افزایش پیدا می‌کند.

به این‌ موضوع توجه داشته باشید که به‌ هیچ ‌عنوان نباید در مصرف زعفران زیاده ‌روی کنید زیرا در کنار مزایای شگفت ‌انگیز، استفاده بیش ‌از اندازه از زعفران می‌تواند معایبی را به ‌همراه داشته باشد. بهتر است که به ‌صورت هفتگی یا ماهانه از این ادویه در غذا های خود بهره ببرید یا آن را به ‌صورت شربت و دم‌کرده میل کنید. 

 

خرید زعفران اصل

 

قیمت زعفران به چه مواردی بستگی دارد؟

 

هنگام خرید زعفران اصل شما ممکن است با قیمت ‌های گوناگون مواجه شوید. قیمت زعفران به مواردی مانند کیفیت زعفران و محل کشت بستگی دارد. پیشتر برای شما گفتیم که زعفران بر اساس بخش ‌های متفاوت کلاله، دارای انواع گوناگونی می‌باشد. برای مثال زعفران سرگل باکیفیت‌ترین بخش زعفران می‌باشد و اگر شما زعفران پوشال بهره ببرید، هزینه ‌های کمتری را نسبت ‌به استفاده از زعفران سرگل خواهید پرداخت.

به‌ هر حال هر چه زعفران خریداری‌ شده شما باکیفیت‌تر باشد، شما باید هزینه ‌های بیشتری را برای خرید محصول بپردازید. 

 

هنگام خرید زعفران اصل به چه مواردی توجه داشته باشیم؟

 

اگر می‌خواهید به خرید زعفران اصل بپردازید، باید هنگام خرید فاکتور های گوناگونی را در نظر بگیرید. فاکتور هایی مانند خشک بودن زعفران، صاف بودن رشته‌ های آن و همچنین قیمت زعفران جزو آن دسته از مواردی می‌باشند که هنگام خرید باید به‌ طور کامل بررسی شوند.

به دلیل گران بودن قیمت این ادویه، ممکن است که کلاه‌برداری ‌های زیادی در زمینه خرید و فروش آن صورت بگیرد. برای جلوگیری از این مشکل، بهتر است که مواردی که ما گفتیم را مدنظر داشته باشید تا بتوانید باکیفیت‌ترین گزینه ‌ها را خریداری کنید.

هرچه کلاله های زعفران خشک‌تر و صاف‌تر باشند، زعفران خریداری ‌شده شما از کیفیت بیشتری برخوردار است. بهتر است که هنگام خرید شما یک دانه از زعفران را در آب سرد پودر کنید تا متوجه شوید که رنگ و طعم دهی زعفران چگونه می‌باشد و چقدر طول می‌کشد تا زعفران در آب حل شود.

با توجه به این نکات، شما می‌توانید در زمینه خرید زعفران اصل موفق‌تر عمل کنید.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *